encyklopedie

BLUESTAR

OdrůdaBLUESTAR

Doba zrání130 a více dní

Země původupomezí Peru a Bolívie

Dodavatel a pěstitelpan Hejňák

Hlavní charakteristikaBrambora s netradiční modrou hlízou zaujme při rozkrojení mramorovým vzorem, který z kratší strany vytvoří krásnou bílo-modrou hvězdu. Nezvyklá modrá barva je ale jen jednou z mnoha zajímavostí brambory Bluestar. Tyto brambory totiž mají i velmi pozitivní vliv na zrak.

BLUESTAR

Obsahují přibližně pětkrát více vitamínů, karotenů, zinku a antioxidantů než jejich známější kolegyně. Bramboru plné zemité chuti používáme na přípravu chipsů, bramborového pyré nebo neobvykle modrých smažených hranolků.

CHEYENNE

OdrůdaCHEYENNE

Doba zráníneuvedeno

Země původuFrancie

DodavatelKunratická stodola

Hlavní charakteristikaNa první pohled prudce elegantní brambora pochází z Francie. Jak jinak. Pravidelné oválné brambory mají červenou slupku, která chrání velmi pevnou světle žlutou hlízu. U nás ji dáváme do bramborových salátů, pečeme v popelu a máme s ní celou řadu dalších plánů!

Odrůda CHEYENNE
BALLERINA

OdrůdaBALLERINA

Doba zrání90–110 dní

Země původuDánsko

Dodavatel a pěstitelpan Hejňák

Hlavní charakteristikaToto je brambora s velmi tradičním vzhledem, má pravidelné oválné hlízy se žlutou slupkou a pevnou žlutou dužinou. Hlízy s velmi nízkým obsahem cukru jsou zárukou dobrých chuťových vlastností.

Odrůda BALLERINA

Brambory Ballerina si nejlépe vychutnáte vařené s máslem nebo s tvarohem. Její zdánlivě obyčejný vzhled vynahradí neskutečně skvělá chuť!

AGRIA

OdrůdaAGRIA

Doba zrání110–130 dní

Země původuHolandsko

Dodavatel a pěstitelpan Hejňák

Hlavní charakteristikaTyto opravdu velké brambory mají oválné hlízy a světle žlutou slupku i dužinu zemité chuti. Vyznačují se vysokým obsahem škrobu, proto jsou vhodné na hranolky i bramborová těsta.

Odrůda AGRIA
ANYA

OdrůdaANYA

Doba zráníneuvedeno

Země původuSkotsko

DodavatelKunratická stodola

Hlavní charakteristikaOválné rohlíčky, světle hnědá slupka a bílá hlíza oříškové chuti s opravdu zajímavými a nepravidelnými tvary. To jsou hlavní znaky této nevšední a málo známé odrůdy. My ji považujeme za skutečnou delikatesu a pečeme ji se slaninou a cibulí v peci na dřevěném uhlí.

Odrůda ANYA
LAURA

OdrůdaLAURA

Doba zránípolorané

Země původuNěmecko

Dodavatel a pěstitelpan Hejňák

Hlavní charakteristikaTaková typická, kulatá, standardní, pravidelná a sympatická brambora! Přesně to byste si o Lauře řekli ve chvíli, kdyby neměla tak krásnou a atraktivní slupku, která z ní dělá červenou hvězdu mezi bramborovými řádky!

LAURA

Mimořádně sytá žlutá barva dužniny netmavne ani zasyrova, ani po uvaření a my z ní děláme skvělé bramborové těsto, a ještě lepší kaši.

ANNABELLE

OdrůdaANNABELLE

Doba zránírané

Země původuNěmecko

DodavatelKunratická stodola

Hlavní charakteristikaOválné, středně velké hlízy s leskle žlutou slupkou a lojovitou dužinou předurčily Annabelle k tomu, aby se stala královnou naší bramborové kaše. V menu pak nejčastěji doprovází sekaný řízek a, na rozdíl od jiných odrůd, z něj v podstatě nikdy nezmizí. Annabelle, milujeme tě!

ANNABELLE
 
SUNSHINE

OdrůdaSUNSHINE

Doba zránírané

Země původuHolandsko

Dodavatel a pěstitelpan Hejňák

Hlavní charakteristikaTuto oválnou, dlouhou, pravidelnou, hladkou a žlutou bramboru, jejíž barva se po uvaření nijak nezmění, vidíme ve svém bramborovém zásobníku obzvlášť rádi. Používáme ji především v červnu a v červenci, a to na kaši a letní bramboráky.

SUNSHINE
 
VALDIVIA

OdrůdaVALDIVIA

Doba zránípolorané

Země původuRakousko

Dodavatel a pěstitelpan Hejňák

Hlavní charakteristikaTo je ale skvělá salátová brambora! Tato odrůda se určitě neurazí, když ji „salátovkou“ nazvete. Díky atraktivním, rohlíčkovitě prodlouženým a sytě žlutým hlízám, které se nerozvaří, je Valdivia vyhledávanou bramborou pro přípravu salátů a dalších přílohových specialit. Ze stejných důvodů ji najdete i u nás.

VALDIVIA
 
9 položek celkem
Zpět do obchodu